Disputa pentru locul I s-a terminat indecisă! CSS Dorohoi a terminat la egalitate meciul împotriva celor de la CSS Botoșani - FOTO

Dorohoi-Botosani_6

Stadionul „1 Mai” din Dorohoi a găzduit duminică, 7 octombrie 2018, ora 14:30, o partidă de fotbal foarte interesantă, între CSS Dorohoi și CSS Botoșani.

Exact cum se aștepta, meciul a fost unul foarte echilibrat și frumos. În prima repriză, oaspeții au trecut pe lângă deschiderea scorului dar portarul Gutic Denis a reușit să scoată mingea de două ori. În a doua repriză, gazdele au început să pună probleme dar fără prea multe rezultate.

În minutul 75, după o fază fixă oaspeții au deschis scorul și părea că se îndreaptă spre titlul de campioni. În prelungiri, după o fază fixă mingea a fost respinsă la aproximativ 25 de metri de unde Gorgan Dănuț a trimis mingea spre poartă cu un voleu foarte frumos, portarul respingând mingea cu dificultate în față, iar Ștefan Rusu reușind să înscrie golul egalizator. Meciul s-a terminat cu scorul de 1-1.

În retur se așteaptă la un meci mai încins jucându-se cu titlul de campion pe masă.