Școala „M. Kogălniceanu” Dorohoi s-a calificat la etapa zonală la fotbal băieți, clasele primare - FOTO

Fotbal (1)

Liceul Pedagogic din Botoșani a găzduit sâmbătă, 26 martie 2022, faza județeană la fotbal băieți, clasele primare.

Zona Dorohoi a fost reprezentată de Scoala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu”, care și-a câștigat locul în această fază ocupând prima poziție în competiția locală. După tragerea la sorți, în prima grupă au căzut cele 2 echipe care au reprezentat Municipiul Botoșani și Școala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi. În grupa a II-a au fost Școala Darabani, Școala Roma și Școala Răuseni.

Rezultatele au fost următoarele:
Joc 1: Școala 8 Botoșani - Scoala 14 Botoșani (1-0)
Joc 2: Școala 8 Botoșani - Scoala MK Dorohoi (2-3)
Joc 3: Școala MK Dorohoi - Școala 14 Botoșani (2-0)

Așadar, echipa dorohoiană și-a câștigă locul în finală unde a trecut fără drept de apel cu scorul de 5 la 1 de echipa Școlii Răuseni și s-a calificat la faza zonală a competiției.

Lotul de jucători al Școlii Gimnaziale „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi a fost format din: