FCM Dorohoi: Seria de cinci victorii consecutive s-a oprit la Roman

FCM Dorohoi

După victoria spectaculoasă (5-0) de pe teren propriu împotriva celor de la Ceahlăul Piatra Neamţ II, FCM Dorohoi a piedrut în faţa celor de la Petrotub Roman. Meciul s-a disputat ieri, 26 mai, de la ora 18:00, pe stadionul „Moldova” din Roman.

FCM Dorohoi a început meciul bine, însă ritmul echilibrat al primei reprize a fost rupt în momentul în care Chirilă a deschis scorul, în minutul 16.  Dorohoienii nu s-au lăsat, iar în minutul 30, Boroştean a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj. Bucuria acestora nu a durat mult, după numai două minute, în minutul 32, Chirilă a reuşit dubla şi a readus Petrotubul în avantaj. Scorul la pauză a fost 2-1.

Repriza secundă a început cu ocazii de ambele părţi, încheiate totuşi fără succes. Meciul a fost destul de echilibrat, posesia mingii fiind aproximativ egală, totul terminându-se în minutul 70, când cei de la Petrotub au primit o lovitură de la 11 metri, transformată de Harbuzaru. Meciul s-a încheiat 3-1. (DorohoiNews.ro, Andrei B.)

Autor: DorohoiNews.ro