Victorie cu 2-0 obținută de FC Botoșani în amicalul cu FCM Dorohoi

fc btosani-fcm dorohoi

FC Botoşani şi-a testat jucătorii într-un amical cu formaţia de liga a III-a FCM Dorohoi. În prima repriză, Costel Orac a trimis în teren o echipă formată în totalitate din jucătorii veniţi de la FCM Bacău iar în partea secundă au intrat ceilalţi jucători din lotul echipei FC Botoşani.

La pauză, scorul a fost 0-0 deşi Croitoru&Co şi-au creat câteva ocazii bune de gol. Jocul băcăuanilor a fost apreciat de spectatorii prezenţi în tribunele stadionului Municipal. În partea secundă, Costel Orac a trimis în teren echipa folosită în precedentele două jocuri amicale. Roş-alb-albaştri au deschis scorul în minutul 49 prin Chişu care a reluat în poartă mingea centrată de Mbela, scrie btonline. În minutul 62, FC Botoşani a majorat scorul prin Vaşvari care a şutat din afara careului. În minutul 88 FC Botoşani a beneficiat de o lovitură de la 11 metri după un falt al portarului. Todoran a încercat o scăriţă dar goalkeeperul dorohoian a prins mingea.