FCM Dorohoi învinsă la limită în deplasarea de la Moineşti

FCM Dorohoi

FCM Dorohoi a înâlnit astăzi, 26 octombrie, în cadrul etapei a IX-a, a Seriei I, din Liga a III-a, pe cei de la CSM Moineşti. Partida s-a disputat de la ora 15:00, pe stadionul „Municipal” din Moineşti.

Meciul a început printr-o dominare ușoară a echipei gazdă însă, contrar cursului jocului, oaspeții au deschis scorul prin Eduard Sandu în min. 23. Băcăuanii au egalat repede, în min. 25, prin Apostol, iar prima repriză s-a închieat la egalitate. Tabela indica 1-1 la pauză.

Repriza secundă a început cu o dominare a gazdelor, care au obținut un penalty prin Tismănaru în min. 56. Deşi Rohețchi a apărat lovitura de pedeapsă executată de Darie, atacantul Moineștiului a reuşit să revină și a înscris. În min. 65, Banu majorează scorul la 3-1 după o eroare a apărării echipei dorohoiene. Vespazian Colban a efectuat trei modificări, iar FCM Dorohoi a echilibrat jocul și a înscris în min. 80 prin același Eduard Sandu. Meciul s-a încheiat cu scorul de 3-2.

În urma acestei înfrângeri FCM Dorohoi a picat pe locul 4 în clasamentul Seriei 1, al Ligii a III-a.