FCM Dorohoi a terminat la egalitate împoriva celor de la Rapid CFR Suceava, în primul amical din 2013

Amical FCM Dorohoi - Rapid Suceava_13

Primul meci de pregătire din 2013 pe care l-au disputat cei de la FCM Dorohoi s-a terminat la egalitate. Partida s-a disputat sâmbătă, 26 ianuarie, la ora 12:00, pe terenul II din baza sportivă „1 Mai” Dorohoi.

Rapid CFR Suceava a început mai bine meciul şi a deschis scorul chiar în minutul 10, prin Adrian Caragea. FCM Dorohoi a reuşit totuşi să egaleze în finalul primei reprize, când Mihai Bordeianu a înscris după o fază în care Paval Natanael a driblat portarul oaspeţilor şi i-a pasat decisiv.

În repriza secundă dorohoienii au avut mai multe ocazii şi au reuşit să aibă o posesie mare a mingii însă partida s-a încheiat la egalitate, 1-1. (Andrei B.)

Autor: DorohoiNews.ro