Retur de campionat început printr-o victorie de FCM Dorohoi la Piatra Neamț

Ceahlaul II - FCM Dorohoi

FCM Dorohoi a învins cu 2-0 echipa Ceahlaului II, într-un meci jucat la Piatra Neamț, care a contat pentru prima etapă din returul campionatului.

Dorohoienii au făcut un meci bun și au reușit să controleze balonul în cea mai mare parte a jocului. FCM Dorohoi a jucat foarte bine și a reușit să înscrie în minutul 42 prin Natanel, care a surprins apărarea gazdelor după o fază de contraatac.

În repriza secundă, tot cei de la FCM Dorohoi au reușit să controleze balonul mai bine, spre uimirea suporterilor gazdă. Tabela s-a mai mișcat o dată în minutul 53, când scorul s-a majorat la 0-2, în urma unei greșeli apărute în defensiva celor de la Ceahlăul II. Eduard Sandu a profitat de acest lucru și a reușit o scăriță perfectă din apropierea careului mic.

În urma acestei victorii FCM Dorohoi a urcat pe poziția a doua a clasamentului, Seriei I, Liga a III-a, fiind la egalitate de puncte cu cei de la CSM Moinești și la șase puncte de prima clasată, Sport Club Bacău. (Andrei B.)

Autor: DorohoiNews.ro