Revenire spectaculoasă a celor de la FCM Dorohoi după ce au fost conduși de Oțelul Galați II - FOTO

FCM Dorohoi - Otelul Galati II_03

FCM Dorohoi s-a impus categoric in fata celor de la Otelul Galati II, desi au pornit cu motoarele scazute si au fost condusi cu 0-1.

Cu doi jucatori in primul 11 de la echipa mare, Liviu Bejenaru si Enes Sipovici, Otelul a inceput mai bine partida si au deschis scorul in minutul 8 prin Moise.

Dorohoienii au fortat ca pana la pauza sa egalaze si au si reusit asta. Eduard Sandu a egalat in minutul 18, atunci cand s-a distrat cu apararea adversa si a marcat pentru 1-1. Gazdele aveau sa si conduca la finalul primei reprize. Mihai Bordeanu a reusit o super-executie in minutul 38 cu un lob superb din afara careului. Pe final de repriza oaspetii au avut o bara prin acelasi Moise.

In repriza secunda dorohoienii au fost mai buni si nu au dat nicio sansa adversarului. In minutul 70, Alexandru Vrabie a fost faultat in careu, centralui Ionut Ignat a aratat punctul de la 11 m, iar Eduard Sandu a dus scorul la 3-1.

Pe final de meci, Robert Grumezescu a facut 4-1, dupa ce a scapat singur spre poarta, a driblat portarul si marcat.