FC Botosani - CS Otopeni: 3-1

Fc Botosani-CS Otopeni

Aşa cum se aşteptau oficialii echipei FC Botoşani, meciul cu CS Otopeni nu a fost unul uşor chiar dacă atacantul Ionuţ Matei a deschis scorul în minutul 15 după o centrare foarte bună a lui Bogdan Ghiceanu. Oaspeţii au reuşit să egaleze repede prin prin jucătorul de culoare Kalle Masue care a profitat de o ieşire greşită a goalkeeprului Vasile Prisacă. Cu cinci minute înainte de pauză, FC Botoşani a reuşit să revină în avantaj.
    Căpitanul Răzvan Tincu i-a pasat perfect lui Ghiceanu pe culoar iar acesta a driblat portarul şi a înscris. După pauză, botoşănenii au început mai bine sperând să majoreze repede scorul. Nu au făcut-o chiar dacă Matei şi Ghiceanu au fost aproape de a înscrie. de partea cealaltă Kalle a şutat periculos dar Prisacă a prins în doi timpi.
    În minutul 72, FC Botoşani a reuşit să dea lovitura de graţie prin Tudor Homneac, intrat pe teren în minutul 63 în locul lui Matei. Acesta s-a distrat cu portarul oaspeţilor şi a marcat din marginea careului. Scorul final a fost 3-1 şi FC Botoşani a fost o nouă victorie după două rezultate de egalitate şi două înfrângeri.
   FC Botoşani: Prisacă – Patache, Tincu, Halip, Acsinte, Vaşvari, Vrabie, Spiridon, Boroştean (33 Tiganasu), I. Matei (66 Homneac), Ghiceanu (81 Balba). Antrenor:  Cristian Popovici
   CS Otopeni: Bobariu - Dumitrecu, Vătavu, Dedu (80 Ivan), Corcoveanu - Celpan, Serediuc, Stana, Kalle - Pârvu (67 Lcic), Drăghici (87 Balaur). Antrenor: Tudorel Dumitru

sursa: BotosaniNews.ro